بنظر رسیدن ایران تاریخ تاریخی کودتای

بنظر رسیدن: ایران تاریخ تاریخی کودتای آمریکا ایرانی آمریکایی ایرانیان کودتاچیان دولت آمریکا مقامات آمریکا

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی زیاد کردن قیمت در بازار بی‌مشتری لوازم‌خانگی!

آخرین بررسی‌ها از بازار لوازم خانگی نشان می‌دهد که با وجود ادامه رکود در این بازار، قیمت زیاد برندها با زیاد کردن پنج تا ۱۰ درصدی مواجه شده است است. 

زیاد کردن قیمت در بازار بی‌مشتری لوازم‌خانگی!

زیاد کردن قیمت در بازار بی مشتری لوازم خانگی!

عبارات مهم : بازار

آخرین بررسی ها از بازار لوازم خانگی نشان می دهد که با وجود ادامه رکود در این بازار، قیمت زیاد برندها با زیاد کردن پنج تا ۱۰ درصدی مواجه شده است هست.

بر اساس ایسنا، بازار لوازم خانگی از جمله بازارهایی است که همواره تاثیر جدی از قیمت دلار می پذیرد و خیلی سریع اثرات خود را در اجناس متفاوت لوازم خانگی نشان می دهد. از آن جاکه بخش عمده ای از کالاهای لوازم خانگی وارداتی هستند طبیعی است که در ثبت سفارش ها و کالاهای وارداتی تازه این تاثیر مشهود باشد و قاعدتا پذیرفتنی نیست که اجناسی که مربوط به قبل هستند و با ارز قیمت پایین تر وارد شده است اند زیاد کردن قیمت داشته باشند. این زیاد کردن قیمت نمی تواند منطقی باشد و زیاد به سودجویی عده ای در بازار برمی گردد.

از طرف دیگر بعضی از برندهای داخلی هم با این زیاد کردن قیمت روبرو شده است اند. در مجموع بررسی ها و پرس و جوها از فروشندگان لوازم خانگی نشان می دهد که حداقل پنج تا ۱۰ درصد قیمت لوازم خانگی نسبت به دو ماه گذشته و قبل از نوسانات دلار گران تر شده است هست. البته بعضا بعضی برندهای خارجی با زیاد کردن ۱۲ درصدی هم همراه شده است اند و تاثیر بیشتری از گران شدن دلار گرفته اند.

زیاد کردن قیمت در بازار بی‌مشتری لوازم‌خانگی!

لازم به یاداوری است که در سال ۱۳۹۱، زمانی که به یکباره قیمت دلار جهش قابل توجهی پیدا کرد تقریبا زیاد لوازم خانگی زیاد کردن چشمگیر قیمت پیدا کرد؛ اتفاقی که تلاطم جدی را در این بازار ایجاد کرد

اما شرایط در سال ۱۳۹۲ دستخوش تغییراتی شد. با وجود آنکه باز هم در مقاطعی در آن سال قیمت ها در بازار لوازم خانگی به سمت زیاد کردن حرکت می کرد با ثباتی که در بازار ارز ایجاد شد قیمت ها تا حدودی در بازار کنترل و شیب صعودی قیمت ها تقریبا متوقف شد و حالا بار دیگر به دنبال نوسانات قیمت ارز قیمت ها عوض کردن کرده هست.

آخرین بررسی‌ها از بازار لوازم خانگی نشان می‌دهد که با وجود ادامه رکود در این بازار، قیمت زیاد برندها با زیاد کردن پنج تا ۱۰ درصدی مواجه شده است است. 

البته گفتنی است که بازار لوازم خانگی از آن جمله بازارهایی است که در سال های اخیر با رکود جدی مواجه بوده است و به گفته دست اندرکاران این بازار در چهار – پنج سال گذشته این رکود مشهود بوده هست. از طرف دیگر هم بازار لوازم خانگی به علت رکود حاکم با کمبود تقاضا مواجه هست؛ هر چند به گفته فروشندگان این رکود تا حدودی کمتر شده است ولی همچنان پابرجاست.

آخرین بررسی ها از بازار نشان می دهد که به غیر از زیاد کردن پنج تا ۱۰ درصدی قیمت ها، فروشندگان همچنان از رکود در بازار گلایه دارند. هنگامی که از آن ها می پرسیم که با وجود رکود، آیا قیمت ها را زیاد کردن داده اید؟ می گویند “وقتی دلار گران می شود لوازم خانگی هم طبیعی است که گران شود”.

یکی از فروشندگان لوازم خانگی با ابراز نارضایتی از اوضاع فروش می گوید ” طی دو سال اخیر میزان تقاضا شیبی نزولی داشته و تقاضا جهت لوازم خانگی روز به روز پایین تر آمده است”. او علت مهم این مسئله را “پایین آمدن قدرت خرید و اوج رفتن قیمت ارز” عنوان می کند.

زیاد کردن قیمت در بازار بی‌مشتری لوازم‌خانگی!

فروشنده دیگری راجع به اینکه اوضاع فروش در امسال در مقایسه با قبل چگونه است؟ اینگونه پاسخ می دهد که “به طور کلی تغییری در فروش نداشته ایم ولی شرایط به سمت کم کردن زیاد تقاضا حرکت کرده است”.

به گفته این فروشنده، “حدود دو سال پیش بعضی برندها تخفیف هایی اعمال کردند ولی تاثیر چندانی در بازار نداشت. البته در آخرهای سال گذشته اوضاع فروش به علت اصلاح تقاضا بهتر شده است بود چراکه معمولا در آخرهای سال افراد زیاد جهت تهیه جهیزیه اقدام می کنند”.

آخرین بررسی‌ها از بازار لوازم خانگی نشان می‌دهد که با وجود ادامه رکود در این بازار، قیمت زیاد برندها با زیاد کردن پنج تا ۱۰ درصدی مواجه شده است است. 

قیمت انواع لوازم خانگی در بازار

یخچال، فریزر، ماشین لباسشویی، گاز، جاروبرقی، آبمیوه گیری، چرخ گوشت، مایکروفر و سرخ کن از جمله مهم ترین لوازم خانگی به حساب می آیند، لوازمی که این روزها تنوع بسیار زیادی در بازار دارند و بسته به امکانات و نوع برند، با قیمت های مختلفی عرضه می شوند.

زیاد کردن قیمت در بازار بی‌مشتری لوازم‌خانگی!

– اجاق گاز در بازار لوازم خانگی زحمت قیمتی از حدود ۶۰۰ هزار تا شش میلیون تومان دارد.

– ماشین لباسشویی نیز از حدود ۸۰۰ هزار تا هشت میلیون تومان عرضه می شود.

– یخچال و فریزر نیز در مدل های گوناگون از حدود یک میلیون تومان شروع و تا حدود ۲۰ میلیون تومان در بازار لوازم خانگی مشاهده می شود.

– انواع چرخ گوشت زحمت قیمتی بین ۳۵۰ تا دو میلیون تومان در بازار لوازم خانگی دارد.

– آبمیوه گیری از دیگر لوازم آشپزخانه است که با زحمت قیمتی ۱۵۰ هزار تا دو میلیون تومان فروخته می شود.

– سرخ کن در حدود قیمت ۵۰۰ هزار تا حدود دو میلیون تومان عرضه می شود.

– جاروبرقی نیز در انواع متفاوت از حدود ۲۰۰ هزار تومان تا سه میلیون تومان در بازار لوازم خانگی مشاهده می شود.

– زودپز و پلوپز نیز زحمت قیمتی از ۱۵۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان دارند.

همچنین مایکروفر از دیگر وسایل پخت و پز است که اخیر جایگاه خود را در آشپزخانه ها باز کرده است و زحمت قیمتی از حدود ۷۰۰ هزار تا دو میلیون تومان دارد.

البته این قیمت ها کلیت قیمت هایی است که در بورس فروش لوازم خانگی مشاهده شده است و قیمت های کف و سقفی که جهت هریک از لوازم خانگی عنوان شده است می تواند کمتر یا زیاد باشد.

واژه های کلیدی: بازار | میلیون | لوازم خانگی | لوازم خانگی | لوازم آشپزخانه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs