بنظر رسیدن ایران تاریخ تاریخی کودتای

بنظر رسیدن: ایران تاریخ تاریخی کودتای آمریکا ایرانی آمریکایی ایرانیان کودتاچیان دولت آمریکا مقامات آمریکا

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری بحران تئاتر تاثیر گرفته از سیاست‌گذاری نادرست مدیران است / رویا تیموریان

از نظر من علت تمام به هم ریختگی‌های موجود در تئاتر، سیاست‌گذاری‌های نادرستی است که در این حوزه وجود دارد!

بحران تئاتر تاثیر گرفته از سیاست‌گذاری نادرست مدیران است / رویا تیموریان

رویا تیموریان : بحران تئاتر تاثیر گرفته از سیاست گذاری نادرست مدیران است

عبارات مهم : تئاتر

از نظر من علت تمام به هم ریختگی های موجود در تئاتر، سیاست گذاری های نادرستی است که در این حوزه وجود دارد!

رویا تیموریان بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در گفت وگو با گروه تحریریه سایت، راجع به عنوان بر صحنه رفتن بعضی از نمایش ها که محتوای مهم و کاربردی ندارند و یا خالی از محتوا هستند، گفت: متاسفانه مدیران و مسئولان اجازه اجرای این نمایش ها را به مخاطب می دهند در حالی که ما با کمبود سالن مواجه هستیم. حتی یک سری از سالن ها به نام تئاتر مستقل به وجود آمده است که شکل شخصی دارد و صاحبان آنها زیاد به مقوله پول فکر می کنند تا به ذات مهم تئاتر!

بحران تئاتر تاثیر گرفته از سیاست‌گذاری نادرست مدیران است / رویا تیموریان

وی همچنین اطراف ریل گذاری های نادرستی که در عرصه تئاتر به وجود آمده هست، اظهار داشت: این مسئله از آموزش شروع می شود و ابعاد مدیریتی و سیاست گذاری های تئاتر را هم دربرمی گیرد. هنگامی که تفکیک مسئولیت نباشد، سردرگمی و بحران دامن گیر تئاتر می شود. در حال حاضر اکثر کسانی که در سالن های شخصی تئاتر کار می کنند به فکر پول درآوردن هستند.

بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ادامه داد: از طرف دیگر؛ دانشجویان تئاتر ما که زیاد باید به فکر کسب تجربه و یادگیری باشند مشغول کارگردانی یا ایفای نقش در عرصه تئاتر هستند و بعد هم اسم خود را حرفه ای می گذارند بدون آنکه حرفه ای کار کنند یا این حرفه را درک کرده باشند.

از نظر من علت تمام به هم ریختگی‌های موجود در تئاتر، سیاست‌گذاری‌های نادرستی است که در این حوزه وجود دارد!

تیموریان در خصوص اهمیت به جوانان این هنر مقدس تصریح کرد: ما باید مانند گذشته یک یا دو سالن را به دانشجویان و نیمه حرفه ای ها تخصیص داده شده است بدهیم تا در این سالن ها به کسب تجربه و یادگیری فنون این هنر بپردازند و اهالی حرفه ای عرصه تئاتر نیز در سالن های حرفه ای پایتخت اجراهای موفقی را داشته باشند. از نظر من علت تمام این به هم ریختگی ها، سیاست گذاری های نادرستی است که در تئاتر وجود دارد!

بازیگر نمایش «آیینه های رو به رو» اطراف تاثیر حضور اشخاص سینمایی بر عرصه تئاتر بیان کرد: هنگامی که ستارگان سینمای ما از تئاتر آمده اند، طبیعی است اهالی سینما باز هم به تئاتر برگردند و به ایفای نقش بپردازند. حضور هر دو طرف در عرصه های سینما و تئاتر مشکلی ایجاد نمی کند بلکه یک تعامل هست. متاسفانه این یک موضع گیری است که در شرایط پیچیده تئاتر به وجود آمده است.

وی افزود: مسئله ما حضور اشخاص سینمایی در تئاتر نیست، بلکه متن های ضعیف و پول درآوردن سالن های شخصی جهت تئاتر یکی از معضل های ماست. اگر مردم جهت تماشای ستاره ها به سالن ها می آیند بعد آیا ما نباید این وقت را غنیمت بشماریم و کارهای خوبی در این خصوص ارائه دهیم که مخاطبان عام تئاتر به مخاطب خاص تبدیل شوند؟! حضور ستاره های سینما در تئاتر هیچ مشکلی ایجاد نمی کند مهم کیفیت کاری است که بر صحنه می رود.

بحران تئاتر تاثیر گرفته از سیاست‌گذاری نادرست مدیران است / رویا تیموریان

رویا تیموریان در آخر در خصوص درخواست خود از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: من در ابتدا به وزیر تازه فرهنگ و ارشاد اسلامی، عباس صالحی تبریک می گویم و امیدوارم نیروی بهتری جهت حوزه فرهنگ باشند.

درخواست من به عنوان کسی که ۲۵ سال در عرصه بازیگری فعالیت کرده است این است که؛ اتفاقات بهتری در این عرصه رخ بدهد. اوضاع فرهنگی ما وابسته به شخص نیست مهم این است که سیاست های بهتری جهت اوضاع فرهنگی کشور اتخاذ شود.

از نظر من علت تمام به هم ریختگی‌های موجود در تئاتر، سیاست‌گذاری‌های نادرستی است که در این حوزه وجود دارد!

واژه های کلیدی: تئاتر | سیاست | سینما | فرهنگ | نمایش | بازیگر | سینمای | بازیگری | سینمایی | رویا تیموریان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs